To, ko tu dari šai pusē rūterim (jeb savā lokālajā tīklā), nekādīgi neietekmē tas, vai tev ir dinamiskā vai statiskā IP. Šārēt mapi uz viena datora un piekļūt tai no otra varēs abos gadījumos un procedūra būs 100% identiska.
Bet, ja tu, piemēram, uz viena datora nošārēsi mapi, pēc tam aizbrauksi uz Kazahstānu un gribēsi no interneta kafejnīcas datora piekļūt tai mapei (vai FTP, HTTP, CIFS serverim, vienalga), tad gan ir nozīme, vai tev ir dinamiskā vai statiskā adrese. Piekļūt var abos gadījumos, vienkārši jautājums ir par to, cik tas ir ērti.
Īsumā: ja tu netaisies uzstādīt kaut kādus serverus (HTTP, SMTP, CIFS, FTP, NFS, SSH, VNC vai dajebkādu citu), tad tev kā parastam lietotājam būtu jābūt galīgi vienalga, vai tev ir dinamiskā vai statiskā.
Vot
pirms 13 gadiem
500
un vēl viena lieta: ja piemēram es uztaisītu tīklu no 2 kompjiem un nošārētu mapīti uz viena; tad tik cik tālu esmu izpētījis lai otrs kompītis pieklūtu klāt tā otra kompīša šarētajai mapei; var atvērt kaut vai my documents un augšā my documents vietā ierakstīt ip adresi piem: "192.168.0.111" ja tāda ir tā kompīša ip; bet ja man viņa ir dinamiskā nebūs tā ka es kad vēlāk viņu ieslēgšu un gribēšu atkal piekļūt tai mapei nevarēšu jo kompīša ip adrese būs nomainījusies?
— Jolki-Palki, pirms 13 gadiem