pirms 15 gadiem
Sevišķi jāuzmanās vasarā, karstos un mitros apstākļos, kad pārāk ciešs vai sintētisks apģērbs var apgrūtināt gaisa cirkulāciju un stimulēt jaunu piņņu izplatīšanos. Personiskās higiēnas neievērošana. Ir svarīgi regulāri kopt ādu, nestaigāt sasvīdušās drēbēs un apavos. Vajadzētu divas reizes dienā iet dušā, izmantot antibakteriālas ziepes vai dušas želeju.
Ko darīt,ja uzmetas pumpas? Pumpu nevajadzētu spaidīt,lai neizraisītu iekaisuma procesa pastiprināšanos.Tai virsū var uzsmērēt antibakteriālu līdzekli. Piemēram, tējas koka eļļu,kas labi dezinficē. Efektīvi ir arī speciālie pumpu zīmulīši—tos uzsmērējot, pumpa ātri vien nokalst. Lai pumpas izspiestu, vajadzētu doties uz kosmētisko salonu — vismaz 1. reizi.Tad tu varēsi apskatīt,kā to dara kosmetologs. Ne visas pumpas drīkst spiest! Izspiest drīkst tikai tās, kurām ir balts galiņš ar atveri vidū!
500
Aivis Svirskis™, pirms 15 gadiem :
Stress — jebkura stresa situācija var veicināt hormonālas pārmaiņas organismā, kas savukārt var provocēt tauku dziedzera sekrēta pārprodukciju un pūtīšu veidošanos. Hormonu vētras ir aktuālas tieši jauniešiem pubertātes vecumā. Šajā laikā ir pastiprināta tauku dziedzeru darbība, kas veicina pumpu rašanos. Neērts apģērbs — pumpu parādīšanos var veicināt arī apspīlēts, raupjš apģērbs, tā aizdare, rotaslietas, kas saskarē ar ādu veicina svīšanu un kairinājumu.