Noteikti jābūt katra tēla aprakstiem, lai piesēžoties pēc kāda ilgāka laika, jo mūza bijusi pastaigāties, nesāktu aprakstīt galvenā varoņa "zeltaini cirtotos matus" kas pirms tam bija aprakstīti kā "tumši un raupji" tas tikai kā piemērs.
Tad noteikti visu sižeta līniju izstrādā blokos jeb lielās nodaļās un īsi ieskicē galvenos notikumus, bet jebkādas sīkākas iedziļināšanās, aprakstiem vai dialogiem, bet tieši svarīgāko šajā nodaļā.
Tad romāns ies secīgi un nebūs tā, ka kāds sīki aprakstīta aina kādā nodaļā visā pārējā romānā nemaz nav ne vajadzīga ne nozīmīga un izlasot rodas jautājums "a kāda velna pēc tā nodaļa bija jālasa?"
Tālāk jau ļaujies iedvesmai un improvizācijai :)
un jā, nebēdā tik ļoti par komatiem un pārējām pareizrakstības lietām, jo rakstniekam nav jābūt redaktoram un korektoram - tam ir šie profesiju pārstāvji!
Ka
pirms 14 gadiem
Kad būs gatavs darbs, sūti man uz iespejugramata@gmail.com un paskatīsimies, kas zina, varbūt būsi jaunais izdevniecības "Iespēju grāmata" romānu autors!
500
Labojums: Talants ir viena no lietām, tas skaidrs. Un domāju, ka izteikties rakstos protu, tas man dabīgi. Taču es gribu zināt par paša romāna rakstīšanas procesu.
— Nosacīti anonīmais, pirms 14 gadiem