jūtīgs - tāds, kas saistīts ar jūtām un emocijām.
Zobi nevar būt jūtīgi, tie var būt tikai un vienīgi jutīgi.
pirms 13 gadiem
Atbildes
Mani zobi joprojām jūt gan cietu, gan mīkstu barību. Kādas vārdu formas tika izmantotas, lai pierādītu šo kaitinošo aplamību?
Pirms 13 gadiem
balsis
pirms 13 gadiem
balsis
balsis
pirms 13 gadiem
Padomijas laiki mudžēt mudž no , maigi sakot, aplamībām. Es skatos uz locījumu "es jūtu", bet "es jutu"-tā jau ir pagātne. Mani zobi jūt šodien untāpēc tie ir jūtīgi.
Lai es par stulbumu priecātos...biki par daudz no manis prasīts.
Krievulaikos jau sāls ar bij sieviešu dzimtē, tagad atkal normāli-vīriešu. Man atkal jāpriecājas par valodnieku gudrību???
Nezināmais nezināmu iemeslu dēļ pieminēja padomjlaikus, lai gan vārda lietošana ir daudz senāka. Tieši padomjlaikos daudzas vārdu formas tika nonivelētas, pieskaņotas lielā brāļa izrunas spējām.
Arī man šis atgūtais senvārds "jutīgs" derdzas ausī, bet tas ir tikai uzspiests ieradums. Nezināmajam ir pilnīga taisnība par darināšanu.
par sāli: šobrīd sāļi (ķīm.) ir vīr., bet vārāmā sāls - siev.dz., diezgan sen valodniekiem te ir bijis kazuss, pigors un cundurs - aplams lēmums par tikai vīr.dz., ko vēlāk paši atcēla. Bet ne visai sen es veikalā redzēju paciņuar aplamu uzraxtu.
Padomjlaiku vārdnīcas ir gandrīz katram, 19.gs 30 gadu nebūs, tāpēc arī pieminēju pirmās. Piekrītu, ka teikt "vienmēr" nav korekti, bet uzdevējas un visu mūsu dzīves laikā vienmēr ir bijuši abi vārdi.
500
balsis
pirms 13 gadiem
500
balsis
pirms 13 gadiem
500
balsis
balsis
pirms 13 gadiem
Tad daudz kur tie vecie krievu stagnāti vēl ir palikuši!Dur pēc viena principa un viss.Un ja skolās un mājās bērni netiks pienācīgi izglītoti,tad protams,ka jaunā maiņa sāks angliski visādu herņu ieviest.
Kad zobārsts baksta cauru zobu, viņš vaicā: "Jūti?" un prasa man par šo brīdi nevis par to zobu, kas jau kopš vakardienas atdusas zobārsta izlietnē un kuru es jutu vakar.:) Skaisti padiskutējām par valodniecības jautājumiem. Ar viedokļiem ir jāāpmainās, lai dzimtu patiesība.:)
Protams,ka tā jau ir pagātnes forma!Es domāju,ka viņi grib izcelties ar kaut ko,bet vienmēr ar to nonāk dziļāk purvā ar savām nejēdzībām.Man tik liekās,ka šis vārds visdrīzāk var nākt no Eiropas,kaut kā neatceros,ka skolā būtu to lietojis!Drīz jau gribēs vārdus bez garumzīmēm,piemēram liela daļa internetā adrešu,lietotājvārdi jau tā tiek lietoti,piemēram uz bankas kartēm nav garumzīmes.
500
1000
Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.
500