Teorētiski melnāks par melnu izskatās ļoti tumši zils.Tā mums mācija.Tieši runa gāja par griestiem.
pirms 11 gadiem
jā Egīl, man ar pirmā doma bija guašs, - tas būtu īstais, bet stipri šaubos vai izdosies šodien kaut kur sameklēt.
jūs tur skolā nemēģinājāt eksperimentēt ar reljefa veidošanu krāsām (skat. jaut. p.s.), teorētiski smalkam reljefam vajdzētu veicināt gaismas absorbēšanu.
nevajag jau man albedo 0,39 :)
Var būt cements ir pietiekami smalks ,lai to varētu vienmērīgi uzklāt/ ar otu, rullīt /.Kvarca smiltis varētu veidot neviendabīgu faktūru.Kaut kur vairāk ,kaut kur mazāk.
Uz griestiem to būs grūti realizēt , bet esmu pūtis ar pistoli ātri žustošu krāsu/ piem.nitro / ar lielu gaisa padevi ,bet maz krāsas.Krāsas pilieniņi paspēj apžut pirms pielīp virsmai un veidojas smalku "lodīšu" klājums.Vai nav iespējams tos griestus noklāt ar iepriekš šadi nopūstiem paneļiem no komatex vai cita viegla materiā
par pistoli ar daudz gaisa/maz krāsas interesanta/saistoša ideja ;
vienīgi, domāju, nitro pati par sevi ir spīdīga (a citas, ceļā līdz virsmai, var nepagūt nožūt)
vēl, iedomājos, lodītes (variants ar gaisa padevi), veidos izliektu sfēru, kas palielinās virsmas laukumu, tātad atstarošanu.
pamēģināšu ar cementu
(feini būtu samts bez šuvēm)
Nitro ar daudz gaisa un maz krāsas iznāk smuka matēta virska.VEF palīdzēju gatavot jauno rādio maketus un tur bieži bija vajadzīgs melna matēta virsma.
...vienīgā problēma, ka griestiem platība ir daudz lielāka un kā ar veintilāciju?!!! Vari iedāmieties kādas būs Tavas plaušas!!! VEF bija speciālas krāsošanas kameras.
500
P.S. te atradu, varot piejaukt: - 14% balto cementu; - 14% baltās kvarca smiltis vrb kādam ir bijusi iespēja piedalīties šādā eksperimentā, klātbūt pie rezultāta?
— adolfs, pirms 11 gadiem