Piemēram, tev doti 6 sērkociņi un tev jāsaliek no tiem 4 trijstūrus. Uhhh, tas ir labs skats, kā visi intensīvi domā - dažš zīmē ar pirkstu uz galda, kāds kaut ko pie sevis bubina.
Vēl ir tāda sporta spēle - upe. Stāsts ir šāds: reiz, sen senos laikos upes krastos dzīvoja divas ciltis. Upes vienā krastā dzīvoja cilts, kuri ēda tikai gaļu, bet otrā krastā dzīvoja cilts, kura ēda tikai augu barību (veģetārieši). Gāja gadi, visi dzīvoja laimīgi un nezināja bēdu, līdz gaļēdāji bija apēduši visus dzīvniekus, bet zālēdāji visu zāli. Abas ciltis cieta badu, bet lai izdzīvotu, viņiem vajadzēja tikt uz pretējo krastu. Dievs katrai ciltij piešķīra 4 koka klučus (var pagales vai tml.), lai viņi varētu šķērsot upi un nokļūt otrā krastā. Un tad seko norādījumi - katra cilts ar saviem 4 klučiem tiek tikai līdz upes vidum. Ciltīm upi jāšķērso reizē. Kad pagales atrodas upē, tām jābūt saskarē ar
pirms 13 gadiem
Pusceļā komandas satiekas un seko izmainīšanās ar tiem pašiem noteikumiem - pagales nedrīkst palikt vienas pašas! Tātad, jālauza galvu par to, kā notiks izmainīšanās. Kad komandas pēdējais cilvēks ir vidū, ejot uz otru krastu, viņš aiz sevis pagales savāc. Bet atkal knifs - no pagales nedrīkst atraut kāju. Tā kā iznāk stāvēt uz tās, bet tajā pas''a laikā to ņemt no upes laukā un pasūtīt uz krastu - visi joprojām ir sadevušies rokās un atrauties no otra nedrīkst. bet pagali jānogādā krastā.
Ne īsti no matemātikas lauciņa, bet spēle tiešām jauka un palīdz saliedēt dalībniekus. Un tā bīdīšanās pāri upei arī visnotaļ amizanta :D
Indra (I.T.), pirms 13 gadiem :
vismaz vienu kāju. Kolīdz kāda pagale kaut uz mirkli paliks brīva - tā nogrims. Un visiem cilts dalībniekiem jābūt saskarsmē ar otru - kaut vai roka pie pleca - nedrīkst palaist otru vaļā.
Tātad, abas komandas katra no savas puses liek pa pagalei (uzreiz uzkāpjot uz tās) un virzās uz pretējo pusi pretī otrai komandai. Visi komandas dalībnieki visu laiku ir saskārušies viens ar otru ( sadevušies rokās, turas otram pie pleca un tml.), pagale ne mirkli nedrīkst palikt neizmantota - tā nogrims.