P.S. Daudz vienkāršāk par šifrētu datu pārtveršanu kaut kur viducī ir iemanīt tev programmu, kas piefiksē visus ievadītos datus no tavas klaviatūras.
pirms 14 gadiem
Jātur acis vaļā tāpat kā ikdienā vadot kodus "bankas" lapā. Visi modernie interneta pārlūki vizuāli parāda (parasti izmainot adrese lauka izskatu), ka lapai ir sertifikāts un tas ir piešķirts tieši tai lapai, ja nē bļauj, ka nelabie. Ja cilvēks ir nevērīgs, neko nelasot un nedomājot klikšķina pa labi pa kreisi, tad labāk internetu nelietot.
To zinu, bet neesmu pārliecināts, ka kāds savai falšajai lapai panāk uzrakstu brauzerī (adreses izskatu pārmaina) tādu pašu kā tavai bankai.
Tīri teorētiski var nozagt sertifikātu, iemānīt nepareizu servera adresi un izlikties par banku, bet tas ir tikai teorētiski, nav dzirdēts, ka kādam tas ir izdevies. Ja iemānīs tikai viltotu adresi bez sertifikāta, tad pārlūks brīdinās, ka ir aizdomas par kaitniecību.
Tādēļ biežākais variants izkrāpšanai ir lapas izskata pielāgošana bankas lapai, bez jelkādiem sertifikātiem.
500
Uldis Segliņš, pirms 14 gadiem :
Tikai ir viens bet. Kā būt drošam, ka lapa tevi tiešām uz tavas bankas lapu nosūtījusi, nevis uz tāda paša izskata citu, lai izvilinātu kodus?