pirms 15 gadiem
Mazliet varētu pielabot, darba nav, jo valstī nav arī sakārtota šī sitēma kā tāda. Mūsu valstī vispār, liekas nekas nav sakārtots. Un es pilnīgi piekrītu igauņiem, kuri mūs apsmej, jo viņu valsts ir daudz sakārtotāka. Mēs esam sūnu ciems. tāpat, lai būtu darba, jārada darba vietas, valstij labāk darbu dot durakiem un muļķiem, kuri strādās neko nejautājot. nesaprotu, kāpēc arī padomju laiki visiem tik ļoti riebjas un nesimpatizē. Tajos bija arī daudz labu lietu, piemēram ...
Augstskolas beidzējam tika dots darbs, dzīvoklis un iespējas sākt savu dzīvi. to laiku cilvēkam lielākā problēma bija izvēlēties, kur iet studēt, bet visi studenti bija nodrošināti ar nākotni savā profesijā. Šodien vari kaut uz pusēm plēsties, darbu atrast ir ļoti, ļoti grūti, pat neiespējami. Pati to meklēju nu jau gadus divus un tāda sajūta, ka gribas padarīt sev galu. Skumji, bet arī pie varas netiek labāki cilvēki, jo lielie mantrauši un zagļi netaisās iet prom un acu priekša turpina zagt.
Ok darbs kā tāds bija, bet nejau darbs ir nepieciešams, bet ienākumi. Inženieris ap 120 rubļus saņēma, kurš tagad augstkolas beidzējs ies pa 200Ls strādāt ;)
Krusttēvs un viņa čoms (inžinieri ar sarkano diplomu) dabūja iet vakarskolā otreiz videni, jo nācās noklusēt izglītības esamības faktu, kad par krāvējiem gāja strādāt. Jo strādājot par krāvēju varēja ~600 rub. pelnīt un vēl paiku nest mājās atšķirībā no inžiniera vietas, kur jārukā kā ezim bet nav ar ko lāgā bērnu barot.
darbs kā pašmērķis nav nekas. Kāda jēga dot darbu, ja nevēlas sasniegt rezultātus, bet algu grib tādu itkā katru dienu jaunu Apple līmeņa produktu izgudrotu un palaistu tirdzniecībā. Ja neskatās šauri un darbojās, tad par jumta&vēdera tiesu, jebkurš jebkad var atrast ko darīt. Tikai jābūt gatavam darīt jebko un sākumā par jebkādu samaksu, kamēr rodas atdeve, kas nes materiālu gandarījumu.
500
Jānis Ķuze, pirms 15 gadiem :
Nespēja uz sevi kritiski paskatīties. Jo līdz ar papīriem pie sienas aug iedomība un nepamatotas ekspektācijas attiecībā uz algu. Jābūt gatavam pierādīt sevi par zemu algu un jākrāj argumenti, ka tieši indivīda personīgā atdeve ir vairojusi uzņēmuma ienākumus/samazinājusi izmaksas, lai varētu argumentēti runāt par lielāku atalgojumu. Stapcitu, lai darbinieks saņemtu 800Ls uz rokas viņam ir jārada ~3500Ls pievienotās vērtības, lai uzņēmums būtu "pa nullēm".