Ar cilvēku attieksmi es domāju, tos gadījumus, kad liecinieki nenāk liecināt, apsūdzētie neierodas, tas notiek ļoti bieži, tāpēc šīs lietas pārceļas uz priekšu, tajā pašā laikā, tiesā ienāk jaunas lietas.
pirms 11 gadiem
Tiesvedība ir gara, jo pašiem tiesnešiem tā ir izdevīgi. Ja salīdzina ar citām valstīm, tad mums lietu un tiesnešu ir aptuveni tikpat daudz, bet speciāli tiek lietas novilcinātas, lai gan ir visi līdzekļi. Paskatoties noslodzi varētu labi redzēt, ka tiesas ar saviem tiešajiem pienākumiem īsti nenodarbojas, tikai pārceļ lietas un tā starpā ir daudz brīva laika.
Bet par cilvēku attieksmi tas jau ir apburtais loks, ja tiesas izskatītu ātri, tad arī nebūtu interese tās mēģināt novilcināt.
Nu, piemēram, es regulēju apmeklēju tiesu sēdes (studiju ietvaros mums pasniedzēji iesaka iet uz tiesām, lai mācītos) un tur regulāri, pārceļ lietas, jo apsūdzētais vai kāds liecinieks nav ieradies un par to nav informējis tiesu. Tāpat, tu zini pēc kāda principa liek šīs tiesu sēžu pārcelšanas. Tur pa vidu vajag laiku, lai izsūtītu pavēstes, tad pastam vajag laiku, lai izsniegtu šīs pavēstes pastā, un tad ja paiet konkrētās 14 dienas, kuras tur pasts, lai pēc tam sūtītu tās atpakaļ uz tiesu,
kur tiek norādīts, ka pavēstes nav izņemtas (viņas sūta kā ierakstītas vēstules). Tāpat ir jāatceras ka tiesnešiem vajag laiku uzrakstītu motivētu tiesas spriedumu, kāpēc tieši tā tiesa lemj nevis citādi.
Ar ierakstīto vēstuļu sūtīšanu man arī bija saskarsme! Ja lieta velkās vairākus gadus un pēc šiem gadiem tiesa izdomā vēlreiz uzaicināt liecinieku, tad pilnīgi iespējams ka cilvēks jau sen ir mainījis adresi. Bet to neviens konkrēti nezin, tāpēc sūta vēlreiz uzaicinājumus, atkal pārceļ sēdes... Manā gadījumā, visas liecības jau bija sniegtas rakstveidā, lieciniekus aicināja tikai tāpēc, lai viņi to pašu atkārtotu mutiski un personīgi. Vai tad nav birokrātija?
500
Kaspars, pirms 11 gadiem :
Šī iemesla dēļ, Latvijā tiesvedība ir tik gara.