pirms 15 gadiem
500
Atbildes
Vai eksistē kāds LR normatīvais akts, kurš reglamentē "ierindas pilsoņu"tiesības veikt video un audio ierakstīšanu sarunai, kas notiek starp šo pilsoni un , piemēram, policijas operatīvo brigādi, kuru šis pats pilsonis izsaucis saistībā ar konkrēta apdraudējuma iestāšanos viņa dzīvībai (veselībai, īpašumam...u.t.t.). Ja tāda procedūra likumā nav atrunāta, tad vai man, kā pilsonim, ir tiesības veikt šādu audio/video ierakstu kaut vai izmantojot manā mobilajā telefonā esošās standartfunkcijas? Vai man obligāti jābrīdina policijas pārstāvji, ka es ierakstīšu mūsu sarunas gaitu? Gribētu zināt kādus konkrētus normatīvo aktu numurus u.t.t., kuri vispār kaut ko saka šajā sakarā (t.i., nevis, piemēram, "Likums par operatīvo darbību" un tā kontekstā dotajām tiesībām policijas darbiniekiem veikt šādu ierakstīšanu, bet tieši parasta pilsoņa tiesības veikt ierakstu sarunas laikā ar policijas un citu valsts iestāžu amatpersonām).
Pirms 15 gadiem
balsis
pirms 15 gadiem
500
balsis
pirms 15 gadiem
500
balsis
pirms 15 gadiem
500
balsis
pirms 15 gadiem
500
balsis
pirms 15 gadiem
Nepiekrītu - pierādījums ir un paliek pierādījums neatkarīgi ar kāda izmēra kameru tas ir filmēts... ;) Ieliec atsauci, gribu palasīt, kur tāds dīvains info atrodams... ;)
cik noprotu, miniatūrās kameras ierobežo lūriķu dēļ (iedomājies, ja tādu uzstāda skolas dušās utml) tādēļ, ja tu lieto šādu kameru bez licences, tevi pašu par to var sodīt. nesen tepat kāds vīrietis vērsās ar sazvērestības teoriju, ka šo likumu pieņēma, lai piesegtu policistus, kas bija līdzdalīgi viņa auto nozagšanā. Pie dziesmas viņus neesot ņēmuši neskatoties uz to, ka mašīnā bija uzstādītas miniatūrās kameras. Iemesls - nelikumīgā ceļā iegūts materiāls. Galvot par patiesumu gan neņemos :)
500
1000
Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.
Paldies visiem, kuri jau padalījušies ar viņu rīcībā esošo informāciju! Gribētu gan zināt pilnīgi droši šī jautājuma formāli juridisko pusi: vai vispār ir kāds juridisks dokuments, normatīvais akts, kurā būtu kaut kādā veidā runāts par šo lietu? vai arī Eiropas cilvēktiesību kontekstā tās ir tik automātiski pašsaprotamas cilvēktiesības (kā elpošana), ka tur pat nekāda īpaša reglamentēšana nav nepieciešama?
— Uldis Kronbergs, pirms 15 gadiem