Tvaika izolācija ir ūdens tvaikus NEcaurlaidīga.
Vēja plēve ir ūdens tvaikus caurlaidīga.
Tvaika izolāciju pirms siltumizolācijas (telpas iekšpusē) uzstāda, lai mitrums nenonāktu siltumizolācijā. Ja telpas mitrums nonāks siltumizolācijā, tad veidosies rasas punkts, kondensēsies ūdens, siltinājums samirks, zaudēs savu siltumizolācijas spēju, konstrukcija caursals, vēlāk būs arī pelējums, trupe u.c. brīnumi, kaut kur sienā griestos kur tu to neredzēsi.
Vēja plēvi lieto pēc siltinājumu (telpas ārpusē, pirms ārējās apdares), lai vējš nevarētu "izpūst" cauri izolācijai, tādējādi samazinot tās efektivitāti. Vēja plēve ir tvaikus caurlaidīga, lai mitrums, ja tāds ir nonācis siltumizolācija varētu žūt.
Tvaika izolācija praktiski OBLIGĀTA ir minerālvatēm (akmens, stikla vate), savukārt ,ja lieto košķiedru, ekovati u.c. higroskopiskās vates, tad var iztikt vispār bez tvaika izolācijas, bet arī ne vienmēr.
pirms 12 gadiem
Pastāsti ko, tavuprāt, dara vēja plēve pirms siltumizolācijas, kāda ir tās nozīmē? Un kas tas par sienas materiālu, ka caur sienu var nodrošināt mājā ventilāciju?
pastāsti :) ,nu ja tu tiešām gribi lai pastāstu,varu to darīt,tikai nav man īstas pārliecības ka tu patiešām gribi lai es to daru :)
500
Māris, pirms 12 gadiem :
nu beidz,tu jau kā no grāmatas,praktisks piemērs iz dzīves,-90tajos gados vecāki uzcēla māju ,nelielu ,salika visur vēja plēvi, treknajos gados parādījās nauda un māju pilnībā pārbūvēja ,paplašināja, un jaucot daļēji vienu sienu tur apakš vis ideāli,visas konstrukcijas un izolācija kā jauna,atkārtoju vēlvienreiz-ja var atļauties ventilāciju(un režģis virtuvē to nenodrošina)var un vajag likt tvaika plēvi,ja nevar atļauties,prakse pierāda ka labāk iztikt ar vēja plēvi