pirms 9 gadiem
ja esi apzinīgs, parūpējies, lai netiek dabā. Var, piem., iepakot plastmasas pudelē. Un attiecīgus uzrakstus virsū.
DDT Krievijā varēja nopirkt pirms 20 gadiem, dažās zemēs to joprojām lieto pret malārijas odiem.
Es jau ar negribu turēt mājās, vienkarši revidējot garāžas aizmirstākos plauktus atradu puspudeli ar 65. gada ražojuma koncentratu (šķīduma, nevis pūlvera veidā) tāpēc arī interesējos, kur lai to liek, jo nu šitā inde īsti, nesadalas, nepārstrādājas un ceļo pa "barības ķēdi", ļoti ilgstoši.
Mēslošanai gan cik zinu tas netika izmantots, vairak gan kā pesticīds dažadu kaitekļu iznīdēšanai.
Pirms 20gadiem gan nezvai vairs to varēja vel dabūt, Latvija esot bijusi pirmā valsts pasaulē kur to aizliedza un tas notika jau 60tajos gados (67.ja nemaldos), pēctam drīz vien Latvijai piepūlcejās arī lielākā daļa citu pasaules valstu.
Miskastē sviest to draņķi īsti neuzdrīkstos, jo nu maz jau ticams, ka velak tie paši atkritumu šķirotaji vispār piegriezīs verību, tam kas uz pudeles rakstīts, rezultatā tīši vai netīši pudele visdrīzāk tiks sadauzīta un saturs nonaks daba... Tieši tāpēc arī cerēju, ka varbūt kadam ir kada informacija, kur daudz maz droši to ģifti var likt.
500
Jānis Priedis, pirms 9 gadiem :
Es viņu mājās vispār neturētu. Kur nu vēl ar kodēm cīnīties...
Diezin vai izdosies kaut kur utilizēt. Tas ir kaitīgs produkts un par utilizēšanu būs jāmaksā. Man par šīferi prasīja 200 eiro. Es tavā vietā izmestu atkritumu urnā un viss. Nemet tikai nekur citur. Lai gan debīlajos laikos to izmantoja mēslošanā, bet pēc tam to aizliedza, jo pārāk kaitīgs.