Tas, ka populāri ir ar torrentu starpniecību filmas, mūziku un spēles dalīt ir tikai dalītāju un autoru savstarpējā problēma. Bet ne torrentu.
pirms 14 gadiem
Atbildes
Esmu dzirdējis ka tā esot sava veida zagšana, tad jau noteikti ir arī sods! Ja ir tad kāds un no kā?
Pirms 14 gadiem
balsis
pirms 14 gadiem
balsis
pirms 14 gadiem
Kāda ir nelikumīga izmantošana?
Liela daļa failu kurus no torentiem var dabūt, patiesībā jāpērk par naudu, tātad ja es lejuplādēju to failu par brīvu kaut arī man viņš bija jāpērk, sods nevar būt? Tas būtu tas pats kas veikalā par brīvu paņem konfekti, un kā visiem zināms par zagšanu soda.
lielākā tiesa maksas programmu ir lejupielādējamas arī no ražotāja mājaslapas /arī windows, office, photoshop.../ ar konkrētu izmēģinājuma termiņu, nelikumīga šo produktu izmantošana sāksies ar mirkli, kad ir notecējis šis izmēģinājuma periods vai kad tiek ievadīts nelikumīgi iegūtais aktivācijas kods... tātad sods ir iespējams tikai par šāda aktivācijas koda izplatīšanu vai izmantošanu. Programmas izplatīšana bez aktivācijas koda caur torentiem nav sodāma.
Cits jautājums par mūziku, filmām... arī legāli iegādāta filmas diska vai mūzikas albuma izplatīšana caur publisko tīklu būs nelikumīga, jo tā tika iegādāta personīgai nevis publiskai lietošanai... cilvēks var tikt sodīts pat par veikalā godīgi nopirktas mūzikas klausīšanos uz darbavietas datora, jo darbavieta jau ir publiska telpa...
500
balsis
pirms 14 gadiem
Tā, ka rezumējot var piebilst, ka failu lejupielāde no torentu lapām nav noziedzīgs nodarījums, bet pirms šo failu lietošanas un izmantošanas ir jāizvērtē, vai tas, ko jūs darāt nav pretrunā ar likumu. Nedomāju, ka persona, kura no torentu lapas ir lejupielādējusi maksas programmu ar instalācijas kodu, par kuru nav samaksāts ne santīms neapzinās, ka šīs programmas instalēšana un lietošana ir nelikumīga un par to draud reāls sods.
Parādi, piemēram, kur Windows EULA ir rakstīts, ka datu nesēju ir atļauts kopēt un izplatīt bez ierobežojumiem un licences darbība sākas tikai to uzinstalējot.
No juridiskā viedokļa programmatūras nelikumīga izmantošana ir līgumsaistību pārkāpums starp programmas lietotāju un programmas izstrādātāju, kuras iestājas brīdī, kad programma tiek instalēta datorā un lietotājs nospiež pogu, Jā, es piekrītu.
Skaisti, tad sanāk, ka datorpogramma ir izņēmums un par autortiesību objektu kļūst tikai to palaižot un ieķesējot "Jā, es piekrītu". Pirms tam var izlikties par muļķi zagt, izplatīt, reproducēt un pārdot citiem?!
Runa nav par pārdošanu citiem, runa iet par failu apmaiņas programmām, kur programmas izcelsmi konstatēt ir prakstiski neiespējami. No juridiskā viedokļa jebkuras programmas instalēšana ir līguma noslēgšana ar programmas izstrādātāju, kas ir katras personas brīva izvēle. Ja cilvēks nevēlas uzņemties noteiktais saistības, tad arī programmu instalēt nav iespējams. Kādas programmas instalācijas faila esamība uz datora neliecina par to,ka persona ir rīkojusies nelikumīgi,ja programma nav aktivizēta.
Atbildi ar Jā/Nē - ja atbildi ir nē, lūdzu likuma pantu un punktu kā pamatojumu(tikai skaitļus un likumu)
1. Datorprogramma ir autortiesību objekts
2. Mēs runājam par reproducēšanu
3. Autoram ir tiesības aizliegt sava darba reproducēšanu
Programmas var būt bez instalācijas - palaid failu un darbojas, ko tad - arī stāstīsi pasakas, ka redz, es jau neko nez, pievienoto licenci neesmu lasījis un "pēc juridiskā viedokļa blablab ...."?
Dzīvē visam nevar piekabināt klāt likuma pantu! Mēs šobrīd diskutējam par failu apmaiņas programmām - torentiem, kur failu ievietotājs ir anonoīms un torentu lapas uzturētājs neatbild par ievietoto torentu saturu un torentu faila lejupielādētājs neko nav nozadzis līdz brīdim, kamēr programma netiek instalēta atlauztā veidā vai ar svešu aktivizācijas kodu.Maksas datorprogrammas instalēšana pati par sevi nav noziegums un bieži vien paši programmu izstrādātāji ievieto savas programmas torentu lapās
... kas ir bezmaksas reklāma programmai un jebkuram lietotājam ir iespēja programmu notestēt trial vai citās darba versijās. Ja programmai ir beidzies trial periods, tad arī datorā pēc torenta instalēšanas parādīsies uzraksts ar aicinājumu programmu iegādāties un tas jau ir klienta paša izvēle vai viņš to vēlēsies darīt vai arī programmu pagaidām saglabās vai dzēsīs no sava datora...
1. Datorprogramma ir autortiesību objekts
2. Mēs runājam par reproducēšanu
3. Autoram ir tiesības aizliegt sava darba reproducēšanu
Tas viss ir pareizi, tikai torentu lejupielādētājam nav šīs informācijas un tā nav dota arī torentu lapā, tā, ka līgums ar programmas izstrādātāju tiek noslēgts tikai brīdī, kad programma tiek instalēta datorā!
Torrenti paši par sevi, protams, nav "ļauni".'Taču failu vienkāršā pieejamība liek pavisam aizmirst par autortiesībām. Reizēm programmas ir "labvēļu izmainītas tādējādi pārkāpjot licences noteikumus utt. Ar izmēģinājumu versijām ar var iebraukt auzās, ja kārtīgi neiepazīstas ar lietošanas noteikumiem, jo tur nereti ir minēts, ka vai nu pērc vai izdzēs, turpināšana lietot ignorējot šo lūgumu tiks traktēta kā pārkāpums.
Latvijas tiesvedības praksē ir ļoti maz precedentu saistībā ar šādiem autortiesību jautājumiem, līdz ar to mēs tikai varam teorētiski apcerēt kas un kā, bet kas notiktu, ja kāda ārzemju kompānija vai izdevniecība izvirzītu apsūdzību pret kādu privātpersonu mēs nezinām.
500
balsis
pirms 14 gadiem
500
1000
Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.
500