"Patērētājam ir tiesības atteikties no centrālapkures, bet tikai tā, lai neciestu pārējie nama iedzīvotāji. Dzīvoklī jānodrošina normatīvā temperatūra ar citām metodēm.
Rīgā ir spēkā domes lēmums (Noteikumi Nr.15 1998.gada 8.septembrī "Noteikumi par centrālās apkures sistēmas atslēgšanu dzīvokļos Rīgā"), kas nosaka kārtību, lai saņemtu atļauju atteikties no centrālapkures pakalpojuma, un tiesības ierīkot autonomo apkuri. Katrā apdzīvotā vietā jāsaņem pašvaldības atļauja un pēc tam jāizstrādā projekta dokumentācija un jāveic saskaņošana ar attiecīgajām instancēm."
pirms 15 gadiem
"jāsaņem pašvaldības atļauja un pēc tam jāizstrādā projekta dokumentācija un jāveic saskaņošana ar attiecīgajām instancēm" attiecas arī uz šo gadījumu.
500
Māris Raugulis, pirms 15 gadiem :
Kristaps Raģis, SIA "Jaunliepāja" izpilddirektors:
"– Pašlaik ēku (ne atsevišķu dzīvokļu!) īpašnieku tiesības izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu nosaka "Enerģētikas likums". Tā 50.panta formulējums, mūsuprāt, izslēdz iespēju atsevišķu dzīvokļu atslēgšanu no centralizētās siltumapgādes – likumā ir teikts, ka tiesības izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu ir tikai ēku un būvju īpašniekiem. Tā kā daudzdzīvokļu ēkas dzīvokļu īpašnieki ir ēkas līdzīpašnieki, tad ēkas (ne atsevišķa dzīvokļa!) atslēgšana no centralizētās siltumapgādes un alternatīvas apkures ierīkošana iespējama tikai ar visu dzīvokļu īpašnieku piekrišanu, arī pašvaldības, ja ēkā ir neprivatizēti dzīvokļi. Ja kāds dzīvokļa īpašnieks nevēlas centralizēto siltumapgādi, viņam jāizvēlas dzīvoklis mājā bez tās, nevis jāsarežģī dzīve sev un citiem, izjaucot ēkas vienoto centrālapkures sistēmas balansu un radot virkni tehnisku problēmu."
http://www.tvnet.lv/majas/printArticle.php?id=85610