Bez tā, kas dzīvoklī redzams, der pārliecināties, vai apkurināts tiek savlaicīgi un vispār,kādi komunālie maksājumi (šīs izmaksas dažādos rajonos mēdz atšķirties). Der painteresēties,kas dzīvo virs tevis un blakus.
pirms 14 gadiem
500
Atbildes
Pirms 14 gadiem
balsis
pirms 14 gadiem
500
balsis
pirms 14 gadiem
Diemžēl pie mums šie trīs faktori attiecas uz dzīvokli, nevis personu. Manā personīgajā skatījumā tas ir pilnīgs idiotisma kalna gals, ka nopērkot dzīvokli, mantojumā dabū kaut kādus vecus kredītus, parādus un deklarētos iedzīvotājus. Ja kāds ir kādam parādā, tad pats par to atbild, nevis viņa bijušās mantas jaunais īpašnieks. Tāpat deklarēšanās savā būtībā ir paziņošana valstij, kur tevi meklēt un kā ar tevi kontaktēties, nevis kaut kādas pusīpašumtiesības!!!
To, ka var pārdot ieķīlātu dzīvokli,zinu tādu gadījumu.Jaunie īpašnieki iemaksāja caur firmu rokas naudu un pašlaik remontē ,par to neko nezinot.
Ķīlai un citām parādsaistībām jābūt reģistrētām Zemes grāmatā, sādus datus tur par katru dzīvokli var iegūt kurš katrs,un tas obligāti jādara. Par Zemesgrāmatā nereģistrētām parādsaistībām uz dzīvokli nav viegli iegūt datus,bet slēdzot pirkuma līgumu pie notāra, tekstā jābūt ietvertam, ka uz dzīvokli nav parādsaistību. Pārdevējs ar parakstu to apliecina,un ja būs melojis,pret viņu var vērsties tiesā.
Ieķīlātu dzīvokli var pārdot un var arī pirkt, tikai pircējam jābūt par to informētam un attiecīgi naudas summa ierēķināma dzīvokļa cenā. Reizēm pērk dzīvokļus gandrīz vai tikai par ķīlas vērtību,ja tā ir liela summa. Diemžēl, ķīla mēdz būt tikai uz īpašumu. Savādāk kāda bankām būtu jēga-no cilvēka taču neko izspiest nevar,ja viņam nav.
No manas nelielās pieredzes nekustamos īpašumos, EU valstīs: nekustamais īpašums pieder fiziskai personai, bet tas ir ieķīlāts (nostiprināta hipotēka), lai dabūtu naudu tā pirkšanai, remontam, sadzīves tēriņiem utt. Hipotēka tur nozīmē, ka pārdošanas gadījumā (arī bankrota gadījumā) pirmās hipotēkas turētājs pirmais saņem savu parāda vērtību no iegūtās summas. Ja tev ir bankrots, piemēram un māja tiek pārdota par 70 tūkstošiem, bet hipotēka pirmajai bankai bijusi 40, otrajai bankai 10 (remontam)
, tad tev pašam paliek 20. Ja savukārt hipotēkas pārsniedz pārdošanas vērtību - pārdeva par 30 tūkstošiem, tad pirmā banka dabū 30 tūkstošus un zaudē 10, otrā banka paliek ar garu degunu, pats paliec ar garu degunu. Un jaunajam pircējam nav nekādas daļas gar tavu un abu banku darbību. Protams tur ir arī apdrošināšanas utt, kas to situāciju uzlabo katrai pusei. Un arī saprātīga kredītu piešķiršana normalizē drošību pašām bankām utt.
500
balsis
pirms 14 gadiem
500
1000
Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.
Sarma Sabīne Laicāne, pirms 14 gadiem :
Arī fakts.