Tieši tāpēc Paypal nav izdevīgs pārdevējiem - jebkurš idiots var uzrakstīt sūdzību, un pārdevējam sūdi lieli.
pirms 14 gadiem
500
Atbildes
Esmu ielicis sludinājumu internetā, kur pārdodu savu agrāko fototehniku. It kā jau portāls orientēts uz Latviju, bet interesējas viens ārzemnieks- viņam it kā esot brālēns Itālijā, kuram šo Padomijas laiku fotoobjektīvu Mir 1B vēlas nosūtīt kā dāvanu. Solas ar priekšapmaksu norēķināties PayPal'ā, pieprasīto 35 LVL vietā maksājot 70-it, un lai nosūtu es uz sava rēķina. Aizdomājos, vai tā nav kāda krapšanas shēma?
Vai iespējams tā, ka viņš to naudu it kā ieskaita, bet pēc tam, kad preci esmu aizsūtījis, šis uztaisa kādu triku, atsauc darījumu un PayPal's ieskaitīto summu atgriež šim atpakaļ?
Pirms 14 gadiem
balsis
pirms 14 gadiem
500
balsis
pirms 14 gadiem
500
balsis
pirms 11 gadiem
500
balsis
pirms 14 gadiem
500
balsis
pirms 14 gadiem
500
balsis
pirms 14 gadiem
500
balsis
pirms 14 gadiem
500
balsis
pirms 14 gadiem
Ko nozīmē viltus paziņojums? Paziņojums no paypal@hotmail.com? Ja nauda ir ienākusi pārdevēja kontā, tad paziņojumu par naudas saņemšanu nosūta paypal sistēma un par naudas ienākšanu var pārliecināties ieejot savā paypal kontā. Ja nauda ir ienākusi, tad atņemt to jums neviens nevar. Sūtiet precei un pārskaitiet naudu uz savu kontu. Ja krāpnieks būs pats pārdevējs, tad pēc pircēja iesnieguma pret pārdevēju vērsīsies paypal un pārdevējam būs jāpierāda, ka pasūtījums ir izsūtīts.
Iedot savu epastu nosūtīšu paziņojumu speciāli tev no info@paypal.com :) Protams, jāpārliecinās paypal kontā, bet, ja to neizdara un notic maldus epastiem, ka tā vai savādāk aizrunā ausis, tad var arī tikt apkrāpts.
Kādu viltus paziņojumu :D un info@paypal.com nemaz rēķinus nesūta , sūta service@intl.paypal.com un tai vēstulē ir aktīvais teksts , kas aizmet uz kontu , kur var arī pārliecināties par darījumu , kādā veidā tādu iedabūsi ?
Ne jau epasta adresē sāls, to var jebkādu noviltot, kaut fbi@fbi.gov.com. Kontu noviltot? Uztaisam Paypal līdzīgu lapu, piemēram, adresē paypal.transfers.com, protams, protams, daļa informācijas var neatbilst patiesībai, bet nedaudz iztēles un viss izskatīsies gandrīz ticami. Vēl jau sarežģītāki varianti ar DNS viltošanu utt., bet ar tādam lietām 100eiro dēļ neviens nekrāmējas. Lielākoties visas sīkās krāpšanas balstās uz sociālo inženieriju nevis tehnoloģiju pārzināšanu.
Līdz detektīvam tālu, tās ir tikai dažas biežāk izmantotās krāpniecības shēmas uz kurām cilvēki uzķeras. Ja par detektīvu, tad par interneta (ne)drošību veselas grāmatas sarakstītas-paši interneta pamati ir nedroši, jo ir izstrādāti laikā, kad datoru skaits bija saskaitāmas uz vienas rokas pirkstiem un tika pieņemts,ka dators nemelo.Piemēram, epastam drošība ir nekāda-visi var izlasīt un par nosūtītāju var izlikties jebkurš. Vai tu pievērstu uzmanību, ja interneta bankas lapa atvērtos bez SSL?
Varbūt riskantos gadījumos piedāvāt nevis pirkt bet ziedot PayPal'ā to summu, par kuru interesents gatavs preci iegadāties. Tad jau gan pretenzijas nevarētu izvirzīt..
@Uldis
Un kā tad, lai pircējs pārliecinās, ka Tu viņu negribi apšmaukt? Paprasīsi noziedot naudiņu un pats notīsies - es nepiekristu nekādiem ziedojumiem.
500
1000
Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.
Uldis, pirms 14 gadiem :
Varbūt riskantos gadījumos piedāvāt nevis pirkt bet ziedot PayPal'ā to summu, par kuru interesents gatavs preci iegadāties. Tad jau gan pretenzijas nevarētu izvirzīt..