Varbūt labāk sameklēt un nomainīt uz krietni jaudīgāku barošanas bloku, saskaitot visu trasē iespējamo vienlaicīgo mašīnīšu patērēto jaudu un pareizinot ar 10-20. Tad trafā neradīsies vērā ņemamas sprieguma svārstības un tas pat uz pilnu klapi darbosies tuvu tukšgaitai (ar 5-10 % noslodzi)
pirms 9 gadiem
Tas, ka UPS nodrošina 220V, nenozīmē to, ka UPS nodrošina 12,5 V aiz transformatora, tad tur ir vajadzīgs savs UPS vai stabilizators. Parasti ražotājs jebkuras uzpariktes komplektē ar barokļiem, kam jauda ir aptuveni 125% no patērētāja nominālās jaudas. Šajā gadījumā pie daudzo mašīnīšu skaita baroklis tiek dzenāts pa pilnu jaudas diapazonu, līdz ar to spriegums dabū krietni izlēkāties līdz strāvas svārstībām. Labāk ir nodzīt patērējamo jaudu iespējami zemāk, lai svārstības nebūtu tik jūtamas
USB dzēš sprieguma svārtības. Pietiekami jaudīgs trafiņš noturēs vajadzīgo pazemināto spriegumu nemainīgu.
Cienītais, UPS sprieguma svārstības dzēš tikai tās, kas nāk no tīkla 220/380V, nevis tās, kas rodas aiz UPS. Ja gribat paeksperimentēt, pieslēdziet metināmo aparātu iebarotu no UPS ar atbilstošu jaudu. Lieliska imitācija straujām neregulārām strāvas un sprieguma svārstībām, Cik ilgi tas daikts izturēs - stundu, 15 minūtes? Cilvēkam mašīnītes dragā no 0 līdz max jaudai un "situācija mainās ik sekundi" kā LNT Degpunktā. Tas nav stacionārus verķus kā datorus pieslēgt ar nemainīgu slodzi
500
Ardis Zviedris, pirms 9 gadiem :
No rīta ātrumā piemirsu: aprēķins vienkāršāks - esošā barošanas bloka jaudu pareizināt ar 10-20. Ja bija 300 W, ņemt, piemēram, 3 kW.
Piedāvātais variants ar UPS pilnīgi atkrīt, jo UPS pasargā tikai no iespējamām sprieguma svārstībām tīklā (nodrošina stabilus 220V). Problēma ir zemā sprieguma pusē, kur jānodrošina stabili 12,5V. Tiklīdz zemā sprieguma pusē visu patērētāju strāvas lēcienveidīgi mainīsies, sāks raustīties arī 12,5V spriegums.