1) Privātmāju zemes teritoriālais plānojums neļauj kapsētu izveidi un teritoriālā plānojuma maiņa ir jāsaskaņo pašvaldībā un tā kā privātmājas atrodas dzīvojamajā rajonā, tad ir jāsaņem visu kaimiņu akcepts, kas automātiski uzliek veto jebkādām šāda veida darbībām;
2) Ap kapsētām ir jāievēro 300 - 100m aizsargjosla, kas dzīvojamās mājas teritorijā nelielās zemes platības dēļ ir praktiski nerealizējams kritērijs;
3) Šajā joslā nedrīkst ņemt dzeramo ūdeni.
Kapsētu ir iespējams izveidot savā lauku īpašumā, ja cilvēku nebiedē lielais daudzums dažādu saskaņošanas darbu! Ģimenes kapi jebkurā gadījumā nav vērti to investīciju, kuras ir nepieciešamas, lai šādus kapus izveidotu, bet publisku kapu izveide pie lielām pilsētām vienmēr ir bijis labs biznesa projekts!
pirms 14 gadiem
Ja tās ir urnas ar pelniem, tad aizsargjosla ir 100m nevis 300m, bet saskaņošana ar kaimiņiem un teritoriālā plānojuma maiņa jebkurā gadījumā ir nepieciešama un, piemēram, es nekādā gadījumā nedotu savu atļauju kapu ierīkošanai blakus manai privātmājai, jo saskaņā ar Civillikumu, nevienai personai nav tiesības veikt darbības, kuras samazina citas personas īpašuma vērtību!
Var gan un daudzi cilvēki tā arī dara, lai gan Latvijā šī tradīcija nav izplatīta un saskaņā ar mūsu tautas tradīcijām mirušie cilvēki ir jāgulda zemes klēpī, neatkarīgi no tā vai viņi pēc nāves tiek kremēti vai nav.
"...nevienai personai nav tiesības veikt darbības, kuras samazina citas personas īpašuma vērtību!.."
Tā jau ir, bet ja būtu jāizvēlas, es labāk izvēlētos kapus blakus nevis jaunu daudzstāvu māju blakus savam īpašumam! Mierīgāki kaimiņi... :-)
Un atteiktos no sava sakņu dārza, ābelēm, dārzeņiem un augļu krūmiem un dotos pēc ūdens uz puskilometru attālo kaimiņu māju? Diezin vai!
(Liriska atkāpe) Atceros ka vectēva dārzā, laika gaitā, ik pēc pāris metriem tika kāds, savā nāvē miris, lopiņš norakts. Ābeles un krūmi auga griezdamies...:-)
Tas jau ir tikai loģiski, taču šāds "bioloģisks mēslojums" nav tikai psiholoģiski nepieņemams. Neviens dzīvs organisms nemirst dabīgā nāvē no vecuma! Mēs mirstam tādēļ, ka saslimstam un mūsu organisma imūnsistēma un orgāni ir tik ļoti nolietojušies, ka mums ir bīstams jebkurš vīruss vai mikrobi, kuri dzīvo mums apkārt! Daudzi mikrobi un vīrusi saglabājas un izmanto mirušo organismu kā savu barotavu un var dzīvot simtiem gadu. Nedomāju, ka ir prātīgi glabāt dzīvniekus savā dārzā!
500
Sarma Sabīne Laicāne, pirms 14 gadiem :
nu, ja tās ir urnas ar pelniem, noteikti, ka tas visu novienkāršo