Psihiatrija vai bioloģiskā psihiatrija ārstē pacientus, kuriem veidojas vai ir izveidojušās izmaiņas galvas smadzenēs, ko pavada dažādi psihes traucējumi. Kā piemērus šādām slimībām var minēt šizofrēniju, epilepsiju vai demenci.
Psihoanalīze kā ilgtermiņa terapijas process sakārto gan apziņu, gan zemapziņu un atjauno saikni starp tām. Ar psihoanalīzes palīdzību izdodas izlabot pagātnē iegūto psiholoģisko traumu sekas. Tā ļauj pacientam apzināt savas un citu jūtas un vēlmes, izveidot jaunu skatījumu uz sevi un apkārtējiem, palīdz viņam mainīties un pielāgoties apkārtējai pasaulei.
Psihoterapija kā ārstēšanas metode koncentrējas uz konkrētām pacienta sūdzībām un pārdzīvojumiem. Lai atvieglotu pacienta psiholoģisko spriedzi, tā cenšas atklā
pirms 15 gadiem
500
Māris Raugulis, pirms 15 gadiem :
... atklāt un atbrīvot viņa psihes neapzināto saturu, tādejādi mazinot un novēršot gan psihes, gan organisma traucējumus. Psihoterapija, pateicoties īstermiņa pieejai un dažādām formām, ir elastīgāka un demokrātiskāka salīdzinājumā ar psihoanalīzi.
Psiholoģija (no grieķu valodas: ψυχή, psukhē, "gars, dvēsele"; λόγος, logos, "zināšanas") ir gan akadēmiska, gan pielietojamā disciplīna, kas ietver sevī zinātniskus pētījumus par garīgajiem procesiem un uzvedību. Vārdu sakot, tā ir zinātne, savukārt, psihologi ir speciālisti, kuri to mācījušies un ikdienas dzīvē nodarbojas gan ar pētījumiem, gan ar konsultācijām par cilvēku uzvedību, rīcību, motivāciju un tamlīdzīgi.
http://www.bernunami.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=291&Itemid=126&lang=lv