Viens rinķis atkarība no plīts veida, lieluma u.c. faktoriem patērē ~0,5-2kW, cepeškrāns~2kW, kas kopā var veidot pat 10kW. Parasti dzīvokļos/mājās viena fāzes ievadautomāta jauda ir ~16A kas atļauj kopēju jaudu zem 4kW. Cepsi vakarā cepeti cepeškrāsnī, būs iedegtas gaismas šur un tur, leduskapis, TV, ieslēgsies boileris jo kāds ies duša, un pēkšņi iestāsies tumsa, jo drošinātājs būs "pārslogts". Ja mājā/dzīvoklī ir 3 fāzes, un slodzes ir prātīgi sadalītas, tad šāda situācija būs nedaudz labāka, bet tāpat var notikt brīnumi, ja cepsi kūku, vārīsi kartupeļus un gatavosi mērci.
pirms 13 gadiem
Drošāk, protams, ir apskatīties uz plīts pēcpuses vai, ja tur nav, lietotāja pamācībā kā pareizi pieslēgt, bet, principā parasti visus trīs FĀZES vadus (visbiežāk apzīmēti ar L1 L2 L3)savieno kopā (visērtāk to izdarīt varētu būt pie pašas plīts) un pie rozetes slēdz fāzi pie fāzes, 0 pie 0, un zemējumu pie zemējuma vai korpusa.
Lieliski, ka ir atsevišķs resns kabelis un automāts - par vada pārkaršanu nevajadzēs raizēties un, ja pareizi izvēlēti automāti, pie pārslodzes atslēgsies tikai tas.
500
džambulaija, pirms 13 gadiem :
Tā plīts ir domāta gan pie 220, gan pie 380, bet nesaprotu, kur likt tos trīs vadus, jo ja pieslēdz vienu , tad nekas nenotiek, vai var viņus visus slēgt pie vienas fāzes, nekas nenosvils?
Kabelis stiprāks no sadales skapja man ir ievilkts un atsevišķi automāts arī uzstādīts.