pirms 12 gadiem
nekādas problēmas nesagādā skolēnu izslēgt no skolas pēc pāris brīdinājumiem, neviens vairs nespēlējas.
Nevēlos nevienu aizstāvēt, bet agrāk skolās tiešām valdīja lielāka kārtība, strādāt bija daudz vieglāk, bērni respektēja savus skolotājus, attiecās pret viņiem ar pietāti un cieņu, paraustīšana aiz ausīm un sapurināšana aiz piedurknes vienam otram nāca tikai par labu un uzturēja mierīgu un radošu darba atmosfēru stundā. Mūsdienās skolotāji pusi stundas nodarbojas ar kārtības nodibināšanu klasē, pāris huligānu ir pietiekami, lai dezorganizētu visu klases darbu.
Pie tam bez iemesla neviens nevienu nepurināja un aiz ausīm nerāva. Un, ja parāva, tad noteikti bija to pelnījis un tas noteikti bija daudz efektīvāk nekā izslēgšana no skolas vai vecāku saukšana pie atbildības, no kā šādam skolēnam bija ne silts ne auksts, gluži pretēji, nebija jāiet uz skolu... Demokrātija protams ir laba lieta, taču mums tā tiek interpretēta ļoti pārprastā veidā. Demokrātija nav tikai jūsu tiesības, bet arī citiem skolēniem ir tiesības mācīties nepiespiestā un klusā vidē.
es saprotu ko tu domā ar tiem pāris huligāniem kuri traucē klases darbu, bet šeit atkal vainīgs ir skolotājs, kurš vai nu samierinās ar to, vai nu izdzen no klases, tā vietā lai sastādītu administratīvo aktu. un ja nepieciešams, tad vienu pēc otra, līdz skolēns paliek mierīgs vai no skolas ārā. Neredzu problēmu, vismaz Valmierā šī lieta efektīgi praktizējas.
tie kas nepaliek paklausīgāki, tie arī tādi nebūs un vienmēr būs pasaulē arī mazāk izglītoto cilvēku slānis.
Tas izklausās tā, ka agrāk skolēni vienkārši bija iebiedēti. Fiziska aizskaršana, manuprāt, nav risinājums un parāda skolotāja nekompetenci.
Mūsdienās skolā tiešām valda demokrātija un brīva atmosfēra. Tikai retais skolotājs var būt pietiekoši stingrs un uzturēt kārtību stundā. Bērni ir nežēlīgi un jaukus skolotājus ātri vien noved. Manuprāt, skolotājam ir jābūt autoritātei, lai viņu klausītu.
Diemžēl Latvijā skolotājiem ir atņemti visi instrumenti, lai šo autoritāti uzturētu, pirmkārt, balsi pacelt nedrīkst, uz bērniem kliegt nedrīkst, pieskarties skolēnam nedrīkst, jo to var dažādi traktēt, nerunājot nemaz par paraustīšanu aiz piedurknes vai aiz auss, otrkārt, zemais atalgojums, rezultātā skolotāji nevar izglītoties, atļauties iegādāties grāmatas, mācīties, parādas atšķirība starp skolotāja mobilo tālruni un bērna telefonu, kuru viņam ir nopirkuši bagāti vecāki.
Taču vislielākais ļaunums, kuru nodara skolotāu reputācijai, ir vecāku attieksme, visi iepriekšējie komentētāji lielā mērā atspoguļo sabiedrības viedokli, bērnam pieskarties nedrīkst, skolotājs ir melns un maziņš un ir niecība, mūsu bērni ir pasaules centrs, un klaji to paužot mājās, padara situāciju tikai ļaunāku. Ja agrāk vecāki un bērni cienīja skolotājus, ārstus un mācītājus, tad šobrīd tie tiek nievāti un nonicināti bērnu priekšā, tad ko mēs varam gaidīt no bērniem? Es mācījos padomju
laikā un par savu skolu un skolotājiem ir palikušas tikai vislabākās atmiņas. Neviens nevienu nesita, fiziski neiespaidoja un mums skolēniem vienmēr bija pietāte un cieņa pret skolotājiem, ar bijību mīņājāmies pie skolotāju istabas durvīm, ja vajadzēja pasaukt kādu skolotāju, stundās valdīja klusums un skolēni mācījās un pedagogiem nekas netraucēja mācīt. Šobrīd Latvija virzās ASV skolu demokrātijas virzienā, un nebūs ilgi jāgaida, kad apbižotie skolēni, kurus būs nonievājuši klasesbiedri, nāks
uz skolu ar šaujamajiem... un tas ir tikai pārprastās demokrātijas rezultāts. Ja skolotājiem būtu tiesības skolēnus audzināt, tad nebūtu nekādu būtisku pārkāpumu, un mācību process butū daudz patīkamāks un neviens skolā nebūtu apbižots.
Tas, ka liela daļa vecāku netiek galā ar saviem vecāku pienākumiem, ir pārāk aizņemti, vienaldzīgi vai nepietiekami izglītoti, lai audzinātu savus bērnus, arī ir fakts. Neredzu nekādu problēmu, ja šadas tiesības tiktu piešķirtas arī skolotājiem. Šobrīd skolotāji nodarbojas tikai ar izglītošanu, tiek uzskatīts, ka ar audzināšanu ir jānodarbojas vecākiem, kam lielākoties nav nedz laika, nedz intereses, kaut ko darīt, rezultātā bērns aug un audzinās uz ielas.
Nevar nepiekrist Aivim, ka tāda sistēma bija efektīvāka nekā tagadējā. Lai gan ne bez riskiem. Bija arī skolotāji, kas šo varu izmantoja par traku. Bet labāk, ka vara ir skolotājam, nevis kā tagad bērnam, no kura nevar gaidīt objektīvu rīcību.
Melnās avis ir visos kolektīvos un cilvēku grupās, taču šādas avis ar tiesiskiem instrumentiem ir iespējams izķert, sodīt un aizvākt no izglītības sistēmas. Ja sabiedrībā 0.01% ir slepkavas, tas nenozīmē, ka visa tauta ir jāiznīcina kā nekam nederīga.
500
krokijs, pirms 12 gadiem :
"paraustīt aiz ausīm un kārtīgi sapurināt"?, tajos laikos es mācijos un skolotājiem zuda mēra izjūta un tā tevis sauktā sapurināšana izpaudās ar metra lineālu pa muguru un kulaka lielumā izrautiem matu kušķiem. Nav ko rokas palaist, lai fiziski audzina mājās savus bērnus, bet kas attiecās uz svešiem bērniem, tad tiem jāpiemēro administratīvie sodi un jārunā ar vecākiem, lai vecāki mājās audzina paši kā to uzskata par pareizu. Ir pietiekoši daudz metožu kā skolai tikt galā ar šādiem skolēniem.