:D
tas ir Latvijas vien no stratēģiskajiem punktiem. Ja mums pārtruktu Krievija piegādāt gāzi, tad mums tie krājumi pietiktu kādiem 2 līdz 3 gadiem, pa to laiku jau varētu kaut ko izdomāt, kā atkal atjaunot gāzes piegādi vai meklēt alternatīvas.
pirms 14 gadiem
Jā, gadiem, bet to neviens nevar pārbaudīt. Skolas laikā pat vēl mācīja, ka tā krātuve ir izveidota kaut kādā zemes plaisā, kur nav garantēts, ka nenotiek noplūde, attiecīgi iepumpē iekšā gāzi 3 gadiem, bet izpumpē 1 :)
parasti tādas krātuves taisot tukšajās naftas urbuma vietās, bet Latvijā nekad nav bijis neviens naftas urbums.
tie 3 gadi ir tikai teorētiski, jo gāzi Inčukalnā glabā arī citas valstis, arī pati Krievija, tātad glabā svešu gāzi. Krievijai vasarā ir izdevīgāk piepumpēt savu gāzi Inčukalnā un ziemā kad patēriņš ir liels apgādāt savus rietumu reģionus, jo Inčukalns ir daudz tuvāk kā Sibīrija. un alternatīvu gandrīz nav, ja nu vienīgi sašķidrinātā gāze ar kuģi no Norvēģijas, bet vēl vajadzīga rūpnica, kas to pārstrādātu dabasgāzē. Un tas viss maksā lielu naudu. :)
vēl ir projekti Dobeles rajonā, kur arī ir attiecīgie ieži, lai varētu izveidot vēl lielāku dabasgāzes krātuvi kā Inčukalnā, bet par to runās tik kad Krievija gāzi nepiegādās. Latvija neizmanto savu unikālo stāvokli, citur šādu iežu nav!
Latvijas Gāzes akcijas pašlaik ir sadalītas šādi: 47,15% — Vācijas koncernam E.On. Ruhrgas International AG, pa 34% — Krievijas koncernam Gazprom un SIA Itera Latvija — 16%, bet 2,85% — sīkiem akcionāriem un visa Inčukalna gāzes krātuvē uzglabātā dabasgāze ir iegādāta gāze, tā, ka piederība Krievijai ir tikai pastarpināta, jo Gazprom ir viens no tās īpašniekiem.
nav tik svarīgi kas kam pieder, svarīgi kur atrodas, un atrodas Latvijā, tātad nodokļi maksāti tiek Latvijai. piem. dabas resursu nodoklis.
500
Priekšnieks, pirms 14 gadiem :
skaidri zini, ka 2-3 gadiem...? Ne mēnešiem...?