Cūcenes, pirms ēšanas ir jāizvāra divos/trīs ūdeņos, lai pazūd rūgtums. Gailenes jāatīra no netīrumiem un jānomazgā ūdenī. baravikas, bekas vajag attīrīt no netīrumiem un notīrīt zem cepurītēm esošo mīkstumu (citi to nedara) un nomazgā ūdenī, tad gan bekas un baravikas, gan gailenes var uzreiz cept vai arī izvārīt un tad cept. Bērzlapes ir kārtīgi jānomaazgā un jānovāra, jāvāra gana ilgi un vārīšanas laikā jānomaina ūdeni vienu reizi, pirms tās vispār lietot pārtikā. Šmapinjonus mēs vispār netīram un nemazgājam, tie tāpat ir tīri un praktiski sterili audzēti.
pirms 15 gadiem
Ja mēs mērcēsim cūcenes vairākas dienas, tad kad mēs tās ēst varēsim? :) Mēs jau nolasām sēnes un ēdam uzreiz, mums atkal tā lieka enerģijas tērēšana būs tad, ja tās sēnes mērcēsim. :)
Kas tā par rūgtu piegaršu gailenēm? Es neesmu tādu manījusi, mēs sametam visas ūdens bļodā, notīram un nomazgājam reizē un uzreiz pēc tam uz plīts tiek liktas.
-maz lasāt sēnes,ja visas uzreiz varat apēst;-pamēģini vienreiz nemazgāt gailenes,redzēsi garšas atšķirību(to es neizdomāju,to ieteica Mārtiņš Sirmais)...(ne gluži rūgta-sīva-vai? es jau ar visu laiku domāju,ka tā ir normāla garša)
Jā, mēs neesam no tiem, kuri lasa spaiņiem un ziemai tās negatavojam - nemāku gatavot un arī neviens mājā tādas neēd. :0
Sarunāts, izmēģināšu. Mārtiņa Sirmā receptes bieži vien ir labas, tikai es nespēju pieņemt to, cik viņš tomēr ir cūcisks virtuvē - tāds kā bifelis mazā aizgaldā.
500
Ingmārs Linkovskis, pirms 15 gadiem :
mazas iebildītes: -cūcenes un bērzlapes vārīt vairākos ūdeņos nav nekāda vajadzība(lieka enerģijas tērēšana)-pēc vārīšanas nolej ūdeni,uzlej svaigu;pāris dienas mērcē,katru dienu maina ūdeni(mazgāšana arī atkrīt,jo visi netīrumi noskalojas)
-arī gailenes nevajag mazgāt(saskarē ar ūdeni rodas rūgta piegarša);garšīgākas ir sviestā ceptas,beigās pieliek saldo krējumu un vico iekšā!