pirms 11 gadiem
Paldies par viedokli!
Līdz Latvijas ķīmijas veikalam gan nesanāks tuvākajā laikā pietuvoties, bet, ja runa bija par sārmu, tad derēs arī nātrija karbonāts (kaustiskā soda), kuru reiz nopirku Latvijas ķīmijas Daugavpils veikaliņā.
Tikai nevar zināt, kā uz šo procedūru varētu reaģēt magnija anods, kuru ieliku autoklāvā, cerot uz ilgāku tā mūžu. Man domāt, ka magniju sārms noēdīs bez sāls. Bet būs vien jāpamēģina.
Ja nav pieejama ziepzāle, tad viņa ir kanalizācijas tīrītāju sastāvā (laikam kurmis). Ar to derētu izsmērēt balona iekšpusi un ļaut noēdināt oksīda slāni.Pēc tam ar kaustisko sodu varēsi neitralizēt, jo kanalizācijas tīrītājs slikti skalojas nost.
butāns (un propāns arī) parastam degunam nav saožami, smaka ir no klāt piešautā merkaptāna. Tas, atšķirībā no ogļūdeņražiem, ir indīgs, bet saožams jau niecīgā koncentrācijā. Bet pateikt, kādas ir difūzijas īpašības, nevaru. Ja vāki vienādi un blīve kārtībā, vajadzētu būt visām burkām vienlīdz hermētiskām.
Smaka varētu iziet arī smirdošos priekšmetus izliekot vējā.
Vāki, protams, tika likti jauni, turklāt paturēti karstā ūdenī, lai labāk piespiestos gumijas blīve. Taču vienalga praktiski visi bija pavaļīgi kļuvuši. Negribas gan ticēt, ka ūdens no balona būtu varējis iekļūt burkās, jo jau no paša sākuma autoklāvā tiek paaugstināts spiediens, kas vākus piespiež klāt.
Visticamāk, ka visas burkas arī bija vienlīdz hermētiskas, vienkārši burkās ar gaļu šī piesmaka nebija tik viegli atšķirama, lai gan, atceroties pupiņu aromātu, liekas, ka tas piemita arī gaļai.
Izkarsēju balonu ar krietnu Na2CO3 devu. Tagad paturēšu kādu stundu tīru ūdeni 125 grādos iekšā, varbūt pamazām uzņems visus draņķus sevī.
Nekad nebūtu padomājis, ka šitādi pekstiņi var atgadīties...
500
Ivars Magone, pirms 11 gadiem :
Ziepzāli var brīvi nopirkt Latvijas ķīmijas veikalā . Pārpalikums noderēs kanalizācijas tīrīšanai.