Ja iegādāsies svaigas zivis, ļoti svarīgi spēt noteikt, vai tās patiešām ir svaigas.
Pērkot zivi, to vispirms vajadzētu apostīt. Ja zivs patiešām ir svaiga un kvalitatīva, tai nav jāsmird pēc zivs, bet gan viegli jāsmaržo pēc jūras vai joda. Amonija smaka nav pieļaujama, jo liecina, ka zivtiņa uz sauszemes pavadījusi pārāk ilgu laiku.
Svarīgs zivs svaiguma rādītājs ir arī zvīņas, kam jābūt gludām un spodrām. Ja aste un spuras ir salipušas, sakaltušas un zvīņas nespodras, tas liecina, ka zivs nav pirmā svaiguma. Tikpat drošs rādītājs ir zivs acis, kam jābūt spodrām un nedaudz izvalbītām. Ja acis ir dziļi iegrimušas un duļķainas, labāk atstāj zivi tur, kur tā ir. Tas pats attiecas uz žaunām – tām jābūt gaiši vai spilgti sarkanām un valgām. Zivs ar pelēkām vai brūnganām žaunām ir veca.
Tāpat jāaplūko arī ādas eleastīgums. Lai gan ļoti svaigām zivīm var būt arī stinga āda. Tāpēc papēti, ja viss cits liecina, ka zivs ir laba, vari ņemt zivi ar stingu ādu. Bet ci
pirms 15 gadiem
Drusku par garu teksts sanāca - visu var izlasīt šeit http://garsasbaudas.espati.lv/index/view/raksts/Zivis-ne-tikai-ceturtdiens/id/1430/
kaviāram ir vienmērīga dzintaraini – oranža krāsa, plāns ikru graudiņu apvalks un tam ir patīkams svaigas jūras aromāts.
Labrīt! Es nerunāju par kaviāru! Par parastajiem lašu vai foreļu ikriem! P.S. KAviārs nemaz nav tik garšīgs...
LABVAKAR - Kaviārs - zivju ikri ar augstu olbaltumvielu, tauku un vitamīnu saturu. No storu dzimtas zivīm iegūst melno kaviāru, bet no lašu dzimtas - sarkano. Tirdzniecībā pārdod kaviāru konservus. Ikri ir sālīti, apstrādāti ar antiseptiskām vielām, tiem pievienota augu eļļa. No minerālvielām ikros visvairāk ir fosfors un kālijs, no vitamīniem - A un D vitamīns.
500
Nevis kaviārs interesē, bet lašu vai foreļu ikri.
— A.R., pirms 15 gadiem