Lai uzliktu failu sistēmu, [windows taa buus NTFS] ieladee so disku: http://www.hirensbootcd.org/download/ ieraksti CD diskā, iebootojies no CD diska, no saraksta izvelies partīciju apstrades programu, atrodi jauno disku tajā, uztaisi partīciju, noformatē to uz NTFS, un slēdzot windows , parādīsies tukšs disks.
gadijumaa ja ir iipaši veca mātesplate kam nav SATA vada, tad var izmantot pāreju IDE to SATA:
http://btk.lv/#/lv/eveikals/879-razotajs/5-4word/3212-controllersadapters/p-532332-4world_oneway_adapter_from_mb_ide_to_sata_drive/
pirms 12 gadiem
BIOSā nevar redzēt disku. Pieslēgumā izmantoju pāreju no IDE to SATA...Mātes plate ir veca, bet kalpo labi.
pārbaudi vai pāreijai no IDE uz SATA arī ir pievienota strāvas padeve. (baltais štepselītis, gluži kā floppy draivam)
Strāvas padeve pārejai ir pievienota. Šodien vairs nemēģināšu piedabūt cieto disku strādāt, rīt jauna diena...nevarētu būt tā, ka pats cietais disks ir brāķis?
Kādreiz pietiek kaut vai ar
http://www.techrepublic.com/forum/questions/101-337698/bios-not-recognising-sata-hard-drive
I went into the Bios and selected Load Optimized settings
uz HDD pārbaudi kā sasprausti Jumperi. Ideālā variantā būtu jauno disku likt uz atsevišķa IDE vada, lai nav kopā ar jau esošo disku.
Vēl ir ļoti liela iespējamība ka adapteris pats atpazīst SATA1 un SATA2 tipa HDD, bet modernos SATA3 (6 Gbit/s) nespēj atpazīt.
Es arī sliecos domāt, ka tur ir džamperu vaina. Ja pāreja neatbalsta jaunāku SATA veidu, tad tur iespējams ir uzlikt "zemāku" SATA modi.
Par džamperu neaizdomājos... Viņš vajadzīgs gan jaunajam, gan vecajam cietajam diskam? Jāskatās vai tāds vispār ir!
jaunajam cietajam diskam iespējams jumpera nav, bet pāreja automātiski ir kaa "slave" iestatīta, tad jau esošajam diskam jāliek būs "master" pozīcijā.
Paldies visiem, bet diemžēl pēc visiem mēģinājumiem cieto disku tā arī neatpazina. Zināms kāpēc - vecā tipa mātes plata atpazīst tikai SATA1 cieto disku, bet jaunāku nē.
500
Ego , pirms 12 gadiem :
Nekās papildus nav vajadzīgs, ja BIOSā disks redzams, tad visu var izdarīt arī ar Windows Disk Management