pirms 13 gadiem
Atbildes
Vai satiksmes drošību neapdraud tas, ka autovadītājs vadot automašīnu nepārtraukti skatās spidometrā fotoradara gaidās (bailēs no tā, ka nofotografēs un sodīs pat par nelielu pārkāpumu)? Vai situācija, kad braucu ar atļauto ātrumu (vai pat mazliet lēnāk atbilstoši saviem uzskatiem par piemērotu braukšanas ātrumu), bet kāds mani apdzen un, ieraugot radaru, strauji bremzē, neapdraud satiksmes drošību? Vai šoferīši, kas regulāri braucot tīri psiholoģiski satraucas, ka ceļā būs radari (daudziem cilvēkiem taču vienkārši nepatīk, ka viņus fotografē), nekļūst mazliet nervozi un tādejādi bīstami satiksmes drošībai? (...vēl jo vairāk, ja sabiedrībā nav uzticības fotoradaru atbistībai tiesiskās paļāvības principam... kā var garantēt, vai fotoradars tiešām darbojas pareizi un uzstādīts godprātīgi?)
Pirms 13 gadiem
balsis
pirms 13 gadiem
balsis
pirms 13 gadiem
Nedaudz pārsniedzot ātrumu neko neiegūst, ja nu vienīgi psiholoģisku gandrījumu. Varu izklāstīt gan matemātiski, gan no pieredzes - ieguvums ir minimāls. Bet tie pāris km/h rezultējās taustāmos metros bremzēšanas ceļa, kas var izglābt dzīvību.
Daļa vadītāju ir slimi, neapmierināti, nervozi un tas viss ir redzams gan interneta komentāros, gan braukšanas kultūrā.
Kāpēc iebraucot Igaunijā vairums latviešu brauc ievērojot 1km? :)
Ne visi ir profesionāli vadītāji un ne visiem ir tik labas braukšanas prasmes,lai pilsētas apstākļos, mainīgajās situācijās noturētu ātrumu tieši uz 50. Arī es esmu no tiem braucējiem, kam papildus jākoncentrējas šai lietai (kaut neesmu bijusi nevienā psihiatra uzskaitē un Aivis te nepamatoti cenšas piekarināt citiem diagnozes).
Savam auto pēc trokšņa un gaitas ir jūtams kāds ātrums, neskatoties pat spidometrā.
Spiežot "gāzi" ātrums pieaug, atlaižot "gāzi" vai nospiežot bremzes samazinās. Iesākam braukt, 1-2-3... pārnesums, uzmetam skatu kad esam pie 50/90 un viss, turpinam vienmērīgi turēt "gāzi" un viss, tam ir jābut refleksam.
Mīļā sirds, nekādu personīgu apvainojumu, bet, situācijas uz ceļa mainās nepārtraukti, ja tu atzīsti, ka viens sīkums - ātruma kontrole spidometrā tev rada tādas problēmas, ka nespēj...
...koncentrēties, tad, diemžēl, jāpiekrīt Aivim, tev auto vadīt nav droši, rūpīgi apsver savas auto vadīšanas prasmes, vai neapdraudi savu un citu autobraucēju drošību.
Ja tomēr tas ir tik grūti iegādjies GPS, tiem nereti var uzstādīt brīdinājumsignālu, ja pārsniedz atļauto ātrumu.
Paldies par uzticību,Aina! Pirmkārt,visiem radariem ir uzstādīts slieksnis,kuru pārkāpjot, pārkāpējs tiek fotogrāfēts & viņa dati nosūtīti uz policiju administratīvā pārkāpuma noformēšanai un šis slieksnis ir vismaz 10 km vairāk nekā pieļaujamais braukšanas ātrums,otrkārt,daži lēnie braucēji ir tā maksa,ko sabiedrība maksā par savu dzīvības saglabāšanu & es nedomāju, ka tā ir novērtējama naudas izteiksmē tiklīdz tā skar mūs pašus un mūsu tuviniekus! Tā, ka beigsim čīkstēt & ievērosim noteikumus!
Ja jūs klausītos informāciju,kas izskan masu mēdijos, zinātu,ka par šā 10 km sliekšņa ieviešanu vēl tikai tagad domā un gatavojas to likumos iestrādāt 1,5-3 mēnešu laikā. Bet pirms tam Zivtiņš ir paudis,ka sodīt var jau sākot ar 1-2 km radara fiksētu pārsniegumu!!!
Tas ir mīts,ka vienīgi ātrums un alkohols izraisa avārijas. "Bremzes" uz ceļa nav mazāk bīstami,un LV variantā radari veicina "bremžu" vairošanos.
Brauc ievērojot noteikumus un priecājies, ka vairums būs "bremzes" un vidējais braukšanas ātrums samazināsies! Gan degvielu ietaupīsim, gan drošība palielināsies. Piemēram 50km/h vietā braucot uz 70km/h, apstāšanās ceļš palielinās 2(divas!!!) reizes.
500
balsis
pirms 13 gadiem
500
balsis
pirms 13 gadiem
Tieši tā, visus, raudātājus un līdzīgu komentāru/jautājumu rakstītājus uz atkārtotu un padziļinātu psihiatra pārbaudi un līdz tam tiesības nost.
Vajag kārtīgi lasīt jautājumus, pirms rakstīt atbildi, jo nevienam nav iespēju ietekmēt citu autcovadītāju - mazāk vai vairāk nervozu - piedalīšanos satiksmē kā vadītājam un nosūtīt viņus uz pārbaudēm, bet šie raustīgie bremzētāji tiešām traucē vienmērīgu braukšanu ar atļauto ātrumu. Kopš dabūju maksāt fotoradara sodu par manu mašīnu, kas nebija braucama un bjja servisā, turklāt pat tiesa lēma, ka man nav tiesību šo sodu pārsūdzēt, jo tas ir uzlikts manai mašīnai, nevis man, zudusi ticamība.
Vita, nevajag melot. Administratīvie sodi par pieļaujamā ātruma pārsniegšanu tiek uzlikti tikai klātienē vai neklātienē tikai tad, ja radars ir skaidri fiksējis konkrēto transportalīdzekli, respektīvi ir redzama automašīnas numura zīme, pārvietošanās ātrums un konkrētās vietas ierobežojums, kā arī ir pievienots autovadītāja momentuzņēmums, tas, kas jūsu automašīnu ir vadījis, ir mazsvarīgi. Ja uzskatāt, ka kāds ir nelikumīgi izmantojis jūsu automašīnu, neviens jums neliedz pēc soda nomaksāšanas
vērsties pret šo personu civiltiesiskā kārtībā tiesā un piedzīt samaksāto sodu un pieprasīt kompensāciju, piemēram, tad, ja automašīna ir atradusies servisā, un kāds servisa darbinieks to bez jūsu atļaujas ir izmantojis braukšanai pa publiskās lietošanas ceļiem.
500
balsis
1000
Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.
500