Manuprāt Norvēģu valoda ir vieglākā no visām trijām skandināvu (līdzīgajām, lai nesākas flamewars) pamatvalodām. Ja ir iespēja izvēlēties, ko mācīties, tad Nynorsk ir stipri vienkāršota gramatika. Parasti gan visur māca veco variantu kā pirmo. Ja iemācīsies vienu, pārējās jau sapratīsi, it sevišķi, ja pilsētnieks runās. Un katrā no trijām valstīm ir reģioni, kuru izrunu galvaspilsētas iedzīvotāji pat nesaprot. Tāpat kā Latgaļu večuks kad sāk, rīdzinieks neko nesaprot.
Briesmīģi skan jebkura pilnīgi sveša mēle. Kad sāk pierast, nav nekā briesmīga. No savas pieredzes pēc mēneša intensīvas apmācības dāņu vidē spēju izdzīvošanai nepieciešamo saprast un runāt. Pēc gandrīz gada apmācības domāju, ka saprotu un māku visu. Bet, kad nonācu dāņu jauniešu vidū, pirmo mēnesi tikai prašņāju: ko teici, kas tas bija utt. Ļoti atšķirīgi runā jaunieši no oficiālās 70to gadu valodas.
pirms 14 gadiem
toms, pirms 14 gadiem :
nu ja, es macos bokmålu un dzirdot ny norsk var, protams, saprast ko stasta, bet pasam norunat butu sarezgitak. atskiras galotnes, reizem viss vards mainas.