pirms 14 gadiem
Tieši tā, taču, šī sevis menedžēšana it īpaši mūzikas tirgū ir pietiekami sareģīts process un ja esat jauns mākslinieks, tad diezin vai ar jums vēlēsies slēgt līgumus katrs mūzikas kanāls, radio, TV utt., lai legāli atskaņotu jūsu radīto mūziku, līdz ar to no daļas peļņas un bezmaksas reklāmas nāksies atteikties, bet ASKA/LAA ir jau noslēgti līgumi ar visām minētājām juridiskajām personām, kuras iesniedz visus datus par atskaņotajiem darbiem un samaksā autoratlīdzības.
Hmm, bet ja mērķauditorija galvenokārt ir cita daļa Eiropas un pārsvarā tendence uz privātpersonām, kas šo mūziku iegādājās legāli, lai klausītos mājās, vai atskaņotu publiskos pasākumos - īsāk, producēju elektronisko mūziku, kuru vēlos ievietot piemēram beatport.com, kur liela daļa diskžokeju pērk mūziku savai kolekcijai.
Un ja es gribu šo darbu ievietot šajā veikalā, tad kā es pierādu tiesības uz šo darbu?
Tad jums droši vien tiešām ir izdevīgāk nekādu līgumu ar starpniekorganizāciju neslēgt un savas tiesības menedžet pašam. Nekas jāpierāda nav, jo šīs tiesības uz savu mūziku jums pieder no brīža, kad produkts ir gatavs. Tiklīdz jūs izdodat savu disku un uz tā norādiet, ka visas autortiesības pieder jums un personu vai organizāciju, kura šo produktu izplata, tā no šī brīža produkts ir jūsu un tā atskaņošana bez jūsu atļaujas vai neiegādājoties jūsu izdoto disku nav atļauta.
Respektīvi autortiesības sākas no brīža, kad jūs izziņojat savas tiesības uz produktu, kuru piedāvājat tirgū.
500
Rojs Moss, pirms 14 gadiem :
Tātad, ja man ir savs leibls, tad autrtiesības var pārstāvēt leibls nekādas autortiesību aģentūras nemaz neapmeklējot?
Interesē tieši solis no gatava skaņdarba, kura autors, vai viens no autoriem esmu es līdz šis skaņdarbs atrodas digitālas mūzikas interneta veikalā, kas tieši ir jādara?