Gāzģenerators efektīgs ir tikai ar sausu malku. Sausa malka ir ~3 gadus žāvēta. Piegādātāji nekad nevar garantēt sausas maklas piegādi, tāpēc vēlams 2 gadus pašam pažāvēt. Tas nozīmē, ka ir jābūt iespējai tādu daudzumu sakraut. Pats katls ir tieši atkarīgs no elektrības. Jābūt arī labi izstrādātai loku sistēmai. Atpakaļgaitas temperatūra nedrīks nokrist zemāk par "rasas punktu", tātad arī tur vajadzētu elektroniku uz trīsgaitas vārsta. Katlam ir liela inerce. Ja pazūd elektrība, tas nenodziest, tāpēc ir iespējama pārkaršana un arī krātuves aidegšanās. Ja es liktu, es padomātu par nepārtrauktas elektrības nodrošināsanu elektronikai un cirkulācijas sūkņiem.
Ja visu to var nodrošināt, tad komforts noteikti ir augstāks par parastu malkas katlu.
pirms 14 gadiem
kas ir rasas punkts tā īsti nesapratu paskatījos skaidrojumus, bet, nu labi vairāk gribētu uzzināt par malkas ekonomiju, cik saprotu mazāk siltuma aiziet skurstenī vairāk paliek pašam, un par elektrību es saprotu, ka nedrīkst būt pārrāvumi, ja man ir ģenerators, tad viss kārtībā? Vai varbūt kaut, kas vairāk jādarbina kā tikai tas ventilators?
Rasas punkts ir temperatūra pie kuras veidojas kondensāts. Šiem katliem tā ir no 60-65C atpakaļgaitā (tas, kas nak atpakaļ no apkures sistēmas). Ja rodas kondensāts, tad deggāzu rašanās būtiski samazinās un sākas gruzdēšana. Tapēc ir trīsgaitas vārsts, kas atpakaļnākošajam ūdenim piejauc daļu turpejošā ūdens, tādējādi paaugstinot temparatūru. Jādarbina gaisa padeves ventilators, cirkulācijas sūkņi un, ja ir, tad vadības elektronika.
500
Āris Seisums, pirms 14 gadiem :
Siltuma akumulators ir daudz lētāks un vienkāršāks, bet arī labi jāizstrādā loku sistēma un vadība. Aizņem daudz vietas.