Attiecību kvalitāti ietekmē ļoti daudzi faktori, ieskaitot ģimenes materiālo stāvokli, to vai abas puses līdzvērtīgi piedalās ģimenes uzturēšanā, tas, vai ģimenē aug bērns vai bērni, vecāku dalība bērnu audzināšanā, ir dažādi ģimeņu modeļi, kur abi vecāki stradā, kur apgādnieks ir viens cilvēks, kur viens vai abi nodarbojas ar biznesu un bērnu audzina vīra vai sievas mamma vai aukle, stress un straujais 21. gs dzīves ritms nenoliedzami ietekmē attiecības, daudzi pāri materiālu apsvērumu dēļ nav precējušies un dzīvo kopā, līdz ar to iespēja, ka pie pirmajām grūtībām pāris var izšķirties ir daudz lielāka, attiecības ir jākopj, jātrod kopīgais, jāizveido savi rituāli un ģimenes tradīcijas un tad jau visas grūtības un zemūdens akmeņus ir iespējams pārvarēt.
Tas, ka attiecības 21. gs ir daudz nenoturīgākas salīdzinājumā ar 20. gs un 19. gs, kad pārsvarā laulājās baznīcā un šķiršanās bija liels negods savas draudzes priekšā arī ir fakts. Taču par šo jautājumu vēl var diskutēt, vai ir lab
pirms 13 gadiem
Aivis Svirskis™, pirms 13 gadiem :
... āk dzīvot kopā, precēti un būt nelaimīgiem vai arī neizniekot savu dzīvi un laicīgi šķirties un būt laimīgam vai laimīgai jaunajās attiecībās ar īsto cilvēku.